Přeskočit na obsah

6. den narození

Harmonie

Mírná, mimořádně senzitivní šestka bývá důvěřivá, upřímná, s vysokou potřebou harmonie. Jemná a taktní, s vytříbeným vkusem, často i uměleckým talentem a mnohostranným nadáním. Dokáže vycítit situace a využívat umění diplomacie; šestý smysl. Šestka je přístupna kompromisu, dokáže poskytnout oporu svým blízkým. V partnerských vztazích je ohleduplným, milujícím partnerem. Z rodiny čerpá nejvíce podpory a radosti. Ráda se pohybuje v krásném harmonickém prostředí, je schopna urovnat jakékoliv nesváry a nesoulad mezi svými blízkými. V kritických situacích dokáže projevit sílu a přihlásit se o svá práva.
Lidé narození šestého jsou rození učitelé pro jejich lásku k dětem, často se angažují v nadacích a humanitních sférách, umění. Oplývají jistým šarmem a elegancí.
Lidé využívající negativních vlastností šestky jsou příliš zranitelní, naivní, nemají příliš sebedůvěry a snadno si nechají odčerpat sebevědomí. Mohou jednat bez uvážení, sobecky, nervové napětí a sklony k puntičkářství, pedantství a vztahovačnosti. Snaží se udržet partnera i za cenu vlastní důstojnosti, mohou býti i velmi pomstychtiví.

Známé osobnosti narozené 6.dne v měsíci :
Jan Werich, Jaroslav Foglar, Jan Svěrák, Jiří Kodet, Jiří Schelinger, Jiří Macháček, Jana Štěpánková, Hana Zagorová, Táňa Fischerová
Dalajlama, Sigmund Freud, Ronald a Nancy Reaganovi, Valentino, Michelangelo Buonarotti, George Clooney
Jana z Arku, Carol Lombardová, Sally Fieldová, Joni Mitchell