Přeskočit na obsah

Numeroskop měsíce 2018

Březen 2018

Na hranici i za hranicí

Po celý měsíc březen putujeme pod taktovkou trojky a pětky. Energie těchto čísel se vyznačují neposedností, dynamikou i výbojností. Každá po svém. Trojka je oproti pětce vstřícnější, ráda naslouchá i odposlouchává, umí se převléct do kabátku lahodící oku v zájmu dosažení svého cíle. Oproti tomu jde pětka přímou cestou s vlastním přesvědčením, neústupně i překotně. Březen je tedy pro tentokrát svižnější, duchaplný a jistě se nám během tohoto měsíce dostane zajímavých nápadů, odkazů i pobídek. Styl počínání se odvozuje od naší vlastní nátury. Volba je vždy jen na nás.

Prostořeká trojka i svobodomyslná pětka (a nevyjímaje jedenáctku z roku) jsou plny očekávání, slibují si a libují si ve všem dosud nepoznaném, rády pátrají na území, kam dosud nedosáhly. Netrpělivě, odhodlaně. Díky vlastní zvídavosti a bůhvíkde beroucím se touhám přesahují normálnost i rutinu, nastavené hranice. Dodávají barvitost do míst, kde panuje šeď. Tento výpis je přesně to, co jednoznačně zmíněné aktérky navýsost spojuje. V přeneseném slova smyslu vypadá měsíc březen na období, kdy se nám do života mohou implantovat lidé i situace, kteří zanechají v našem následujícím počínání trvalý otisk. Pronikají k nám nové způsoby, implementují se nové metody, mění se dosavadní domněnky a nazírání na cokoliv a kohokoliv. Děje se častěji odehrávají znenadání, tak nějak zčistajasna, ze zálohy a některá i s útočnou taktikou. Přestože je trojka smíšek a rozšafný společník, jsou nabíledni momenty, kdy tne do živého ostrým hrotem, smýkajíc své oponenty a společníky vyprahlým územím plném bodlin, ať již s úmyslem či nikoliv. Momenty na hranici snesitelnosti. To vše za vydatné podpory jedenáctky z roku. V tomto ohledu je březen výživnější, ale vzhledem k přítomnosti pětky máme velmi velkou šanci odrazit se od svých vnitřních bolístek a nelibostí. Je to především představitelka síly a odvahy, která nás za své vlády nutí odpoutat se od všeho, co nás tíží a jakkoli svazuje. Pakliže je přítomna v datu osmnáctka, máme před sebou nejen březen, ale i celý rok, kdy budou na povrch vyplouvat věci pozapomenuté, natěsnané v tajných komnatách našeho nitra, pečlivě schované a uzamčené. Není úniku. Naopak je nejvhodnější čas, abychom tváří v tvář čelili všem pochybnostem, nepříjemnostem a učinili ty správné kroky, které dostojí úkolu pětky. Osvobodit se. Navždy smazat navyklé, přilepené, obelhávající, co nás stále provází, zpochybňuje rozhodování a určuje naše kroky, přestože jsme si mnohdy vědomi dalšího pochybení. Pokud nevyužijeme příležitosti, dočkáme se dalšího shledání s touto realitou v pozdějších měsících a to zejména v červenci a listopadu.

Máme před sebou činorodý měsíc společenského vyžití a „náhodných“ setkání, v tomto ohledu nikterak nešetří, jako i nápady, abstrakcí, filozofickými úvahami, smělými plány, netrpělivostí i smělostí. Nebude nouze o všelijaké rozviklanosti, zmatečné okolnosti, drby a chvástání, zprávy, které otřesou naším majestátem, ale i takové, které budou znamenat velký posun vpřed. Čas pohybu, přesouvání, informovanosti a nemůžeme opominout i tendence k dalšímu vzdělávání, poznávání a cestování nevyjímaje. Změna je nutná, osvěžující a osvobozující.

Nové obzory a příjemná překvapení nám všem, přátelé!