Přeskočit na obsah

Životní číslo 4

Stabilita a postup

Čtyřka je číslem zodpovědnosti, disciplíny a řádu. Je třeba, aby se jedinci s tímto číslem jako životním naučili trpělivosti a ke své práci přistupovali s rozmyslem, soustředěností a postupovali krůček po krůčku. Dokáže do záležitostí vnést strukturu a pevnost, je metodická a oplývá organizačním talentem, je velmi vytrvalá a schopná, s pevnou vůlí. Ve svém životě dosahuje velkých výsledků a úspěchů, převážně v pozdějším věku. Přestože je velmi talentovaná, nevěří ve své kvality a podléhá svým pochybnostem.
Vyvarovat by se měla strnulosti, ulpívání na detailech. Čtyřka má ale i tendence věci urychlovat a přeskakovat, je potřeba stavět věci na pevných základech a vnést stabilitu.
Pro čtyřky je důležitá materiální stránka, která jim přináší pocit bezpečí a jistoty. Milují hudbu, dotyky a mají vztah k fyzickým činnostem. Často je nalézáme ve finančních sférách, ve vedoucích postavení pro svoji zodpovědnost a svědomitou práci. Neradi utíkají od rozdělané práce. Vyniknou tam, kde je třeba podat pomocnou ruku, v sociálních sférách, charitě a nadacích, v oblasti obchodu, stavitelství a architektuře. Karmický vliv tohoto čísla přináší v životě mnoho zkoušek v oblasti profesní i vztahové, možnost nějakých omezení a překážek, které je nutné zdolávat, zkoušky, které jsou zdrojem duchovního vývoje.